Dzień Bezpieczeństwa (z ang. Safety Day) to rodzaj eventu, podczas którego nasza wiedza teoretyczna z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, BHP i PPOŻ ma szansę zostać zweryfikowana w praktyce. Może dla niektórych osób powyższe stwierdzenie zabrzmiało nieco oficjalnie, a nawet nieprzyjemnie (weryfikacja kojarzy się często z egzaminem lub sprawdzianem). W rzeczywistości jednak takie wydarzenie jest najczęściej sumą niezapomnianych chwil, pełnych naprawdę dobrej zabawy. Dlatego też Dzień Bezpieczeństwa to idealny pomysł na firmowe imprezy integracyjne.

Integracja firmowa inna niż wszystkie

Impreza integracyjna to znakomity sposób, aby wpłynąć pozytywnie na atmosferę panującą w miejscu pracy. Zmienić nastawienie pracowników do ich obowiązków, podnieść ich motywację, zintegrować zespół i sprawić, że cała załoga będzie jedną, świetnie rozumiejącą się drużyną. W obliczu tych wszystkich zalet nic dziwnego, że firmy wciąż poszukują nowych, interesujących rozwiązań na imprezy integrujące pracowników, a czasem także i kontrahentów. Pomysły na spędzenie wspólnego czasu są przeróżne i z pewnością każdy pracodawca korzystał już z wielu propozycji w tym zakresie. Paintball, gry terenowe, Escape Room, pokazy, koncerty, pikniki. To znakomite przykłady eventów, które jednak mają na celu przede wszystkim dostarczyć rozrywki. A gdyby tak spróbować nieco inaczej? Połączenie zabawy i rywalizacji z zajęciami z zakresu udzielania pierwszej pomocy może być naprawdę interesujące, a nawet ekscytujące. Poza tym można być pewnym, że tak oryginalny pomysł wywrze znakomite wrażenie na pracownikach, ich rodzinach czy też kontrahentach, a sam event na długo pozostanie w ich pamięci.

Świetna zabawa, miła atmosfera, wyśmienity poczęstunek – to obowiązkowe dzisiaj punkty każdej firmowej imprezy integracyjnej. Niestety to często za mało, aby zainteresować gości i dostarczyć im niezapomnianych wrażeń. Zorganizowanie imprezy integracyjnej w formie Safety Day dostarcza zupełnie nowych, interesujących możliwości.

Dzień Bezpieczeństwa – dlaczego to idealna impreza firmowa?

Dzień Bezpieczeństwa to wydarzenie, którego celem jest sprawdzenie i umocnienie wiedzy teoretycznej z zakresu BHP, PPOŻ oraz pierwszej pomocy. Tego typu weryfikacja przebiega przy wykorzystaniu odpowiednio przygotowanych ćwiczeń. Jak to wygląda w praktyce?

Na początek „odświeżenie” wiedzy teoretycznej, jakiej dostarczają szkolenia pracownicze w zakresie BHP, PPOŻ oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jeśli jest taka potrzeba, przeprowadzony zostaje kompleksowy instruktaż w tym zakresie. Zatem podczas imprezy integracyjnej możesz wypełnić obowiązek pracodawcy, jakim są obligatoryjne szkolenia pracownicze tego typu! Przyjemność z imprezy i pożytek ze szkolenia w jednym!

Kolejny etap imprezy to zajęcia pozwalające na zastosowanie uzyskanej wiedzy teoretycznej w warunkach porównywalnych do prawdziwych zagrożeń. I ta część integracji z pewnością należy do najbardziej emocjonujących. Samodzielne gaszenie ognia (kontrolowanego pożaru), poruszanie się w strefie zadymionej w namiocie dymowym, zajęcia z wykorzystaniem symulatora dachowania oraz z symulatorem upojenia alkoholowego (uczestnicy mają do pokonania tor przeszkód z wykorzystaniem alkogogli). To tylko część propozycji, z których można skorzystać.

Dlaczego warto? Dzień Bezpieczeństwa to przede wszystkim oryginalny pomysł na imprezę integracyjną. Tego typu wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Decydując się na rozwiązanie, jakim jest integracja firmowa w formie Safety Day:

  • Umożliwiasz pracownikom zdobycie / „odświeżenie” cennej wiedzy, jaką jest z zakresu BHP, PPOŻ oraz udzielania pierwszej pomocy.
  • Zyskujesz możliwość zorganizowania szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ i udzielania pierwszej pomocy w zupełnie inny, interesujący i zdecydowanie oryginalny sposób.
  • Integrujesz zespół pracowników nie tylko poprzez znakomitą zabawę, ale także poprzez rodzaj współpracy w sytuacjach trudnych oraz sytuacjach zagrożenia.
  • Dostarczasz uczestnikom imprezy nie tylko zapierających dech wrażeń, ale i umożliwisz im sprawdzenie się i skonfrontowanie posiadanych umiejętności z sytuacjami ich wymagającymi.